Historia Festiwalu

Goście Kursu i Konkursu 2004-2016

Aniello Desiderio, Duo Melis (Susana Prieto, Alexis Muzurakis), Marcin Dylla, Carlo Marchione, Zoran Dukić, Gerard Abiton, Gabriel Bianco, Pavel Steidl, Livio Gianola, Fabio Zanon, Łukasz Kuropaczewski, Rolf Lislevand, Vladimir Gorbach, Daniel Nosewicz, Daniel Egielman, Sean Samimi, Andrey Gorbachev, Anna Pietrza, Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński, Maria Linnemann, Shin Ichiro Tokunaga, Sylwia Sze-Hua Jen, Irina Kulikova, Marcin Kuźniar, Alina Gruszka,, Roman Grynkiv, Waldemar Gromolak,, Maximo Diego Pujol, Goran Krivokapic, Duo Joncol (Britta Smith, Carles Guisado), Vladimir Dotsenko, Justyna Sobczak, Tatiana Asmołkowa, Bogusław Teryks, Duo Kitharsis, Dariusz Domański, Krzysztof Pełech, Waldemar Gromolak, Leszek Potasiński, Marek Zieliński, Jarema Klich, Maciej Ziemski, Jolanta Ziemska, Jean Luc-Kuśnierek, Jens Wagner, Boris Gaquere, Renato Martins,, Robert Horna, Grzegorz Krawiec, Krzysztof Meisinger, Alexander Vinitsky, Jeremy Jouve, Carlos Atilano, Roman Viazovskiy, Denis Sung Ho, Jarosław Biłan, Adam Fulara, Zbigniew Dubiella, Marek Pasieczny, Marcin Zalewski, Piotr Przedbora, Stanisław Partyka, Xingye Li, Russian Accent Duo, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

 

X Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2016/

LAUREACI VIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie

WINNERS OF THE INTERNATIONAL GUITAR COMPETITION IN OLSZTYN

WOJCIECH RYSIECKI – GRAND PRIX KONKURSU

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
nauczyciel: Wanda Palacz

GRUPA I

  • Marcin Patrzałek – I nagroda
    Studium Gitary Klasycznej w Kielcach
    nauczyciel: Jerzy Pikor
  • Dominika Dawidowska – II nagroda
    Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni
    nauczyciel: Jan Kowalczyk
  • Jagoda Świdzińska – III nagroda
    Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu
    nauczyciel: Tomasz Kandulski
  • Julita Żarnowska – III nagroda
    Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie
    nauczyciel: Piotr Pociask
  • Beata Atłas – wyróżnienie
    Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
    nauczyciel: Marek Zieliński
  • Karolina Drozd – wyróżnienie
    Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
    nauczyciel: Marek Zieliński

GRUPA II

  • Dariusz Lampkowski – I nagroda
    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    nauczyciel: Marcin Dylla, Marek Nosal
  • Mateusz Kowalski – III nagroda
    Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
    nauczyciel: Ryszard Bałauszko
Wyróżnienia:
  • Patryk Bała – wyróżnienie
    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    nauczyciel: Alina Gruszka, Marcin Dylla
  • Ziemowit Bućko – wyróżnienie
    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    nauczyciel: Alina Gruszka

GRUPA III – ZESPOŁY

  • Paulina Wiśniewska-Małkowicz – gitara, Paulina Marcisz – skrzypce – I miejsce
    Akademia Muzyczna im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu; Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
    nauczyciel: brak
  • Mandala Guitar Quartet Theo Migeon, Marcin Kuźniar, Dariusz Lampkowski, Ziemowit Bućko – II miejsce
    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    nauczyciel: Marek Nosal
  • Duo Swan, Antigoni Baxe – gitara, Zuzanna Wężyk – gitara – III miejsce
    Mozarteum University Salzburg
    nauczyciel: Laura Young
  • Felice Guitar Quartet – III miejsce, Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Karolina Wołoszyn, Olga Hala
    Szkoła Muzyczna II st. Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu
    nauczyciel: Robert Polański
Wyróżnienia:
  • Patrycja Kawalec – gitara, Ewelina Misztal – skrzypce
    Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
    nauczyciel: Tomasz Kandulski
  • Damian Kuśmierczyk – gitara, Oskar Strukiel-Piotrowski – gitara
    Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
    nauczyciel: Mirosław Drożdżowski
VII Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2014/

GRAND PRIX

Alexandra Petrisor/ Dragos Horghidan “Duo Kitharsis” Conservatoire du Strasburg

GRUPA I

  • I NAGRODA: Andrzej Grygier
  • II NAGRODA: Michał Lazar
  • III NAGRODA: Mateusz Kowalski
  • WYRÓŻNIENIE: Uruszula Skowrońska, Yaraslau Makarych, Patrycja Kawalec

GRUPA II

  • I NAGRODA: Niklas Johansen
  • II NAGRODA: Błażej Sudnikowicz
  • III NAGRODA: Dariusz Lampkowski
  • WYRÓŻNIENIE: Yury Niakhai

GRUPA III / zespoły gitarowe i zespoły z udziałem gitary/

  • I NAGRODA: Anna Chorążyczewska/Adrian Furmankiewicz/Wojciech Jurkiewicz/Karol Mruk Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
  • II NAGRODA : Anna Karpowicz/ Juan Carlos Aransibia Hochschule fur Musik Detmold
  • III NAGRODA: Adam Woch/Robert Guzik Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

WYRÓŻNIENIE

  • Maciej Kostecki/Dawid Pajestka Akademia Muzyczna I.J. Paderewskiego w Poznaniu
  • Michał Lazar/Andrzej Piotrowski Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Łukasz Szlagowski/Natalia Szmydt Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach
VI Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2012/

GRAND PRIX

Daniel Egielman -PSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku /nauczyciel: Joanna Rudnicka/

GRUPA I

WYRÓŻNIENIE

  • Lazar Michał PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Zabrzu /nauczyciel Jan Pająk/
  • Pankowski vel Jankowski Aleksander ZSM im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie /nauczyciel Jakub Kościuszko/
  • Strukiel-Piotrowski Oskar PSM I i II st. im. I. J. Padarewskiego w Piotrkowie Trybunalskim /nauczyciel Mirosław Drożdżowski/
  • Sun Paul Conservatoire de Paris /nauczyciel Gabriel Bianco/

III NAGRODA

  • Kowalski Mateusz OSM II st. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, /nauczyciel: Dariusz Schmidt/

II NAGRODA

  • Szalaty Bianka ZPSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, nauczyciel: Zbigniew Dubiella/

I NAGRODA

Sapok Aleksandra PSM I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, /nauczyciel Franciszek Wieczorek/

GRUPA II

WYRÓŻNIENIE

  • Lampkowski Dariusz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, /nauczyciel Marcin Dylla /Marek Nosal/
  • Prześlak Mateusz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, /nauczyciel Alina Gruszka/

III NAGRODA

  • Błażej Sudnikowicz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach /nauczyciel Marcin Dylla

II NAGRODA

  • Chwastyk Jerzy Hochschule fur Music Franciszka Liszta w Weimarze, /nauczyciel Tomasz Zawierucha

I NAGRODA

  • Moriniere Antoine Conservatoire de Paris /nauczyciel Olivier Chassain and Jeremy Joure

GRUPA III /zespoły gitarowe I zespoły z udziałem gitary/

WYRÓŻNIENIE

  • DUET: Szlagowski Łukasz/gitara/, Michalak Gabriela/skrzypce/ AM Bydgoszcz/ OSM Gdańsk
  • DUET: Pancerz Kinga/flet/, Grądman Maria/gitara/ AM w Łodzi/
  • DUET: Lampkowski Dariusz/gitara/, Kołodziejska Daria/wiolonczela/ AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach prof.Marek Nosal/

III NAGRODA:

  • Ciećko Adam, Wyrzykowski Damian ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi /nauczyciel Marek Tubis/

III NAGRODA

  •  Ingielewicz Konrad, Nowicka Anna AM Gdańsk /nauczyciel E. Majewska/ Jan Paterek/

II NAGRODA

  • Van Duurling Veronique, Gretton Harold Strasbourg Conservatory/ Duo Melis

I NAGRODA

Paprot Bartosz /gitara/, Jabłoński Szymon /akordeon/, Kamiński Arnaud /skrzypce/ AM Gdańsk

V Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2010/

GRAND PRIX: Shin-Ichiro Tokunaga

GRUPA I

  • I NAGRODA: Joanna Zawiślak
  • III NAGRODA: Aleksandra Bodziak
  • WYRÓŻNIENIE: Daniel Egielman, Jarosz Małgorzata, Oskar Strukiel-Piotrowski

GRUPA II

  • I NAGRODA: Monika Dżuła-Radkiewicz
  • II NAGRODA: Michał Stanikowski
  • III NARODA: Denys Bilodid
  • WYRÓŻNIENIE: Bartosz Paprot

GRUPA III /ZESPOŁY/

  • II NAGRODA: Duo Resonances- Frédérique Luzy & Pierre Bibault
  • III NAGRODA: Adam Oleńczak/Radoslaw Bołtuć
  • III NAGRODA: Bilodid & Aizenberg Duo
IV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2009/

GRAND PRIX: Kuźniar Marcin

GRUPA I

  • I NAGRODA: Mariusz Kozłowski
  • II NAGRODA: Adrian Furmankiewicz
  • III NAGRODA:Karol Mruk
  • WYRÓŻNIENIE: Bianka Szalaty, Antoni Jastrzębski, Jonasz Łęczyński

GRUPA II

  • I NAGRODA: Adam Woch
  • II NAGRODA: Monika Dżuła-Radkiewicz
  • II NAGRODA: Andrzej Hejmowski
  • III NAGRODA: Aleksander Wilgos
  • WYRÓŻNIENIE: Shin-Ichiro Tokunaga, Jakub Kościuszko

GRUPA III /ZESPOŁY/

  • I NAGRODA: Harald Kvasnes/Gjermund Fredheim
  • II NAGRODA: Marcin Maślak/Emilia Szeruga/Piotr Mesjasz
  • III NAGRODA: Radosław Bołtuć/Grzegorz Mańkowski
III Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2008/

GRAND PRIX KONKURSU Grzegorz Krawiec

GRUPA I

  • I NAGRODA: Mariusz Kozłowski
  • I NAGRODA: Marcin Kuźniar
  • II NAGRODA: Kamil Michałowski
  • WYRÓŻNIENIE: Andrzej Piotrowski
  • WYRÓŻNIENIE: Awelina Szumnarska

GRUPA II

  • II NAGRODA: Denys Panchenko
  • III NAGRODA: Bartosz Paprot

GRUPA III /ZESPOŁY/

  • I NAGRODA: Duo Joncol Britta Smitt/Carles Guisado
  • II NAGRODA: Andrzej Olewiński/Aleksander Wilgos
  • III NAGRODA: Kamil Michałowski/Andrzej Piotrowski
  • III NAGRODA: Marcin Maślak/Emilia Szeruga/Piotr Mesjasz
  • WYRÓŻNIENIE: Paweł Leśkiewicz/Błażej Sudnikowicz
  • NAGRODA MARSZAŁKA: Piotr Baranowski- dla najlepszego uczestnika z województwa Warmińsko-Mazurskiego
II Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2007/

GRAND PRIX KONKURSU: Piotr Przedbora

GRUPA I

  • I NAGRODA: Mariusz Kozłowski
  • II NAGRODA: Mikołaj Dudkiewicz
  • III NAGRODA: Kamil Michałowski
  • WYRÓŻNIENIE: Katarzyna Milczarek
  • WYRÓŻNIENIE: Paweł Leśkiewicz

GRUPA II

  • I NAGRODA: Aleksandr Klukyn
  • II NAGRODA : Andrzej Olewiński
  • III NAGRODA: Tomasz Radys
  • WYRÓŻNIENIE: Michał Chwała

GRUPA III /ZESPOŁY/

  • I NAGRODA: Justyna Sobczak/Tomasz Radys
  • II NAGRODA: Mariusz Kozłowski/Piotr Przedbora
  • III NAGRODA: Kamil Michałowski/Magdalena Wachulewicz
I Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie /2006/

GRAND PRIX KONKURSU: Michał Bąk

GRUPA I

  • I NAGRODA: Marko Topchiy
  • II NAGRODA: Piotr Rodziewicz
  • III NAGRODA: Piotr Baranowski

GRUPA II

  • I NAGRODA: Nikita Maksimchyk
  • II NAGRODA: Tomasz Kandulski
  • III NAGRODA: Justyna Sobaczak

GRUPA III

  • II NAGRODA: Ewa Jabłczyńska
  • II NAGRODA: Krzysztof Meisinger
  • II NAGRODA: Mateusz Szemraj

GRUPA IV/ZESPOŁY/

  • II NAGRODA: Piotr Baranowski/Piotr Rodziewicz/Klaudyna Żołnierek/Daniel Nosewicz
  • II NAGRODA: Krzysztof Kołodziej/Justyna Nakraszewicz/Szymon Pietrzak
  • WYRÓŻNIENIE: Piotr Baranowski/Piotr Rodziewicz