History of Festival

Guests of the Festival /2004-2014/

Aniello Desiderio, Duo Melis (Susana Prieto, Alexis Muzurakis), Marcin Dylla, Carlo Marchione, Zoran Dukić, Gabriel Bianco, Pavel Steidl, Livio Gianola, Fabio Zanon, Łukasz Kuropaczewski, Rolf Lislevand, Vladimir Gorbach, Daniel Nosewicz, Daniel Egielman, Sean Samimi, Andrey Gorbachev, Anna Pietrza, Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński, Maria Linnemann, Shin Ichiro Tokunaga, Sylwia Sze-Hua Jen, Irina Kulikova, Marcin Kuźniar, Alina Gruszka,, Roman Grynkiv, Waldemar Gromolak,, Maximo Diego Pujol, Goran Krivokapic, Duo Joncol (Britta Smith, Carles Guisado), Vladimir Dotsenko, Tatiana Asmołkowa, Bogusław Teryks, Dariusz Domański, Krzysztof Pełech, Waldemar Gromolak, Leszek Potasiński, Marek Zieliński, Jarema Klich, Maciej Ziemski, Jolanta Ziemska, Jean Luc-Kuśnierek, Jens Wagner, Boris Gaquere, Renato Martins,, Robert Horna, Grzegorz Krawiec, Krzysztof Meisinger, Alexander Vinitsky, Jeremy Jouve, Carlos Atilano, Roman Viazovskiy, Denis Sung Ho, Jarosław Biłan, Adam Fulara, Zbigniew Dubiella, Marek Pasieczny, Marcin Zalewski, Piotr Przedbora, Stanisław Partyka, Xingye Li, Russian Accent Duo, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

VII International Guitar Competition in Olsztyn /2014/

GRAND PRIX

Alexandra Petrisor/ Dragos Horghidan “Duo Kitharsis” Conservatoire du Strasburg

GROUP I

  • I PRIZE: Andrzej Grygier
  • II PRIZE: Michał Lazar
  • III PRIZE: Mateusz Kowalski
  • DISTINCTION: Uruszula Skowrońska, Yaraslau Makarych, Patrycja Kawalec

GROUP II

  • I PRIZE: Niklas Johansen
  • II PRIZE: Błażej Sudnikowicz
  • III PRIZE: Dariusz Lampkowski
  • DISTINCTION: Yury Niakhai

GROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • I PRIZE: Anna Chorążyczewska/Adrian Furmankiewicz/Wojciech Jurkiewicz/Karol Mruk Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
  • II PRIZE: Anna Karpowicz/ Juan Carlos Aransibia Hochschule fur Musik Detmold
  • III PRIZE: Adam Woch/Robert Guzik Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

DISTINCTION

  • Maciej Kostecki/Dawid Pajestka Akademia Muzyczna I.J. Paderewskiego w Poznaniu
  • Michał Lazar/Andrzej Piotrowski Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Łukasz Szlagowski/Natalia Szmydt Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach
VI International Guitar Competition in Olsztyn /2012/

GRAND PRIX

Daniel Egielman -PSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku /teacher: Joanna Rudnicka/

GROUP I

DISTINCTION

  • Lazar Michał PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Zabrzu /teacher: Jan Pająk/
  • Pankowski vel Jankowski Aleksander ZSM im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie /teacher:Jakub Kościuszko/
  • Strukiel-Piotrowski Oskar PSM I i II st. im. I. J. Padarewskiego w Piotrkowie Trybunalskim /teacher: Mirosław Drożdżowski/
  • Sun Paul Conservatoire de Paris /teacher: Gabriel Bianco/

III NPRIZE

  • Kowalski Mateusz OSM II st. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, /teacher: Dariusz Schmidt/

II PRIZE

  • Szalaty Bianka ZPSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, teacher: Zbigniew Dubiella/

I PRIZE

Sapok Aleksandra PSM I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, /teacher: Franciszek Wieczorek/

GROUP II

DISTINCTION

  • Lampkowski Dariusz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, /teacher: Marcin Dylla /Marek Nosal/
  • Prześlak Mateusz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, /teacher: Alina Gruszka/

III PRIZE

  • Błażej Sudnikowicz AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach /teacher: Marcin Dylla

II NAGRODA

  • Chwastyk Jerzy Hochschule fur Music Franciszka Liszta w Weimarze, /teacher: Tomasz Zawierucha

I PRIZE

  • Moriniere Antoine Conservatoire de Paris /teacher: Olivier Chassain and Jeremy Joure

GRROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

DISTINCTION

  • DUO: Szlagowski Łukasz/guitar/, Michalak Gabriela/violin/ AM Bydgoszcz/ OSM Gdańsk
  • DUO: Pancerz Kinga/flute/, Grądman Maria /guitar/ AM Łódź/
  • DUO: Lampkowski Dariusz/guitar/, Kołodziejska Daria/cello/ AM im. K. Szymanowskiego Katowice, prof.Marek Nosal/

III PRIZE:

  • Ciećko Adam, Wyrzykowski Damian ZSM im. S. Moniuszki, Łódź /teacher: Marek Tubis/

III PRIZE

  •  Ingielewicz Konrad, Nowicka Anna AM Gdańsk /teacher: E. Majewska/ Jan Paterek/

II PRIZE

  • Van Duurling Veronique, Gretton Harold Strasbourg Conservatory/Duo Melis

I PRIZE

Paprot Bartosz /gitara/, Jabłoński Szymon /akordeon/, Kamiński Arnaud /skrzypce/ AM Gdańsk

V International Guitar Competition in Olsztyn /2010/

GRAND PRIX: Shin-Ichiro Tokunaga

GROUP I

  • I PRIZE: Joanna Zawiślak
  • III PRIZE: Aleksandra Bodziak
  • DISTINCTION: Daniel Egielman, Jarosz Małgorzata, Oskar Strukiel-Piotrowski

GROUP II

  • I PRIZE: Monika Dżuła-Radkiewicz
  • II PRIZE: Michał Stanikowski
  • III PRIZE: Denys Bilodid
  • DISTINCTION: Bartosz Paprot

GROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • II PRIZE: Duo Resonances- Frédérique Luzy & Pierre Bibault
  • III PRIZE: Adam Oleńczak/Radoslaw Bołtuć
  • III PRIZE: Bilodid & Aizenberg Duo
IV International Guitar Competition in Olsztyn /2009/

GRAND PRIX: Kuźniar Marcin

GROUP I

  • I PRIZE: Mariusz Kozłowski
  • II PRIZE: Adrian Furmankiewicz
  • III PRIZE: Karol Mruk
  • DISTINCTION: Bianka Szalaty, Antoni Jastrzębski, Jonasz Łęczyński

GROUP II

  • I PRIZE: Adam Woch
  • II PRIZE: Monika Dżuła-Radkiewicz
  • II PRIZE: Andrzej Hejmowski
  • III PRIZE: Aleksander Wilgos
  • DISTINCTION: Shin-Ichiro Tokunaga, Jakub Kościuszko

GROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • I PRIZE: Harald Kvasnes/Gjermund Fredheim
  • II PRIZE: Marcin Maślak/Emilia Szeruga/Piotr Mesjasz
  • III PRIZE: Radosław Bołtuć/Grzegorz Mańkowski
III International Guitar Competition in Olsztyn /2008/

GRAND PRIX: Grzegorz Krawiec

GROUP I

  • I PRIZE: Mariusz Kozłowski
  • I PRIZE: Marcin Kuźniar
  • II PRIZE: Kamil Michałowski
  • DISTINCTION: Andrzej Piotrowski
  • DISTINCTION: Awelina Szumnarska

GROUP II

  • II PRIZE: Denys Panchenko
  • III PRIZE: Bartosz Paprot

GROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • I PRIZE: Duo Joncol Britta Smitt/Carles Guisado
  • II PRIZE: Andrzej Olewiński/Aleksander Wilgos
  • III PRIZE: Kamil Michałowski/Andrzej Piotrowski
  • III PRIZE: Marcin Maślak/Emilia Szeruga/Piotr Mesjasz
  • DISTINCTION: Paweł Leśkiewicz/Błażej Sudnikowicz
  • MARSHAL PRIZE: Piotr Baranowski- dla najlepszego uczestnika z województwa Warmińsko-Mazurskiego
II International Guitar Competition in Olsztyn /2007/

GRAND PRIX: Piotr Przedbora

GROUP I

  • I PRIZE: Mariusz Kozłowski
  • II PRIZE: Mikołaj Dudkiewicz
  • III PRIZE: Kamil Michałowski
  • DISTINCTION: Katarzyna Milczarek
  • DISTINCTION: Paweł Leśkiewicz

GROUP II

  • I PRIZE: Aleksandr Klukyn
  • II PRIZE : Andrzej Olewiński
  • III PRIZE: Tomasz Radys
  • DISTINCTION: Michał Chwała

GROUP III /guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • I PRIZE: Justyna Sobczak/Tomasz Radys
  • II PRIZE: Mariusz Kozłowski/Piotr Przedbora
  • III PRIZE: Kamil Michałowski/Magdalena Wachulewicz
I International Guitar Competition in Olsztyn /2006/

GRAND PRIX : Michał Bąk

GROUP I

  • I PRIZE: Marko Topchiy
  • II PRIZE: Piotr Rodziewicz
  • III PRIZE: Piotr Baranowski

GROUP II

  • I PRIZE: Nikita Maksimchyk
  • II PRIZE: Tomasz Kandulski
  • III PRIZE: Justyna Sobaczak

GROUP III

  • II PRIZE: Ewa Jabłczyńska
  • II PRIZE: Krzysztof Meisinger
  • II PRIZE: Mateusz Szemraj

GROUP IV/guitar ensembles and ensembles with guitar/

  • II PRIZE: Piotr Baranowski/Piotr Rodziewicz/Klaudyna Żołnierek/Daniel Nosewicz
  • II PRIZE: Krzysztof Kołodziej/Justyna Nakraszewicz/Szymon Pietrzak
  • DISTINCTION: Piotr Baranowski/Piotr Rodziewicz